VESELÝ BROUČEK - Hmyzí domek - malý

Kód: 12197
369 Kč 304,96 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Hmyzí domek je hnízdiště, úkryt a místo k přezimování pro užitečný hmyz.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hmyzí domek - malý

Hmyzí domek (hotel)– malý se skládá z jednoho oddělení, které svou výplní poskytuje příhodné možnosti pro úkryt, rozmnožování a přezimování různých druhů užitečného hmyzu. Obyvateli hmyzího domku mohou být lovci škůdců (hlavně mšic). Mezi tyto bez pochyby patří slunéčka sedmitečná, zlatoočka nebo škvoři. Ti si hledají úkryt například v rozevřených borových šiškách, nebo také mezi kousky dřívek či kůry a podobně.

Proč pořizovat hmyzí hotel?

Na zahradách žije velké množství hmyzu. Řada z nich nám poskytuje neocenitelné služby. Především se jedná o opylování květů, bez kterého by stromy a rostliny neplodily žádné ovoce. O to se starají včely samotářky, které snášejí i chladnější počasí a jsou častými obyvateli hmyzích domků. Další druhy užitečného hmyzu, jako jsou například slunéčka sedmitečná, zlatoočka nebo škvoři pomáhají přírodní cestou k regulaci škůdců na zahradě. Zejména jim chutnají mšice, svilušky, třásněnky, vlnatky a jim podobné potvůrky, ze kterých má ne jeden zahradník či sadař těžkou hlavu.

Hmyzí domky se staly v poslední době módní záležitostí. Oproti jiným módním výstřelkům má jejich umisťování na zahradách své racionální opodstatnění i v dlouhodobějším horizontu. Představují nejen okrasný prvek, ale jsou navíc praktické. Pomáhají do zahrady přilákat užitečný hmyz, který ekologickou a naprosto šetrnou cestou může pomoci zvyšovat úrodnost pěstovaných plodin.

Umístění:

Hmyzí domek je vhodné umístit někam do odlehlého, klidnějšího koutu zahrady, na suché, slunné nebo polo stinné místo. Pokud možno nasměrujeme vchod na jižní stranu. Domek by měl být chráněn před deštěm, prudkým větrem a predátory. Aby se do hmyzího domku nastěhovaly užitečné druhy hmyzu, je dobré, když v jeho okolí budou mít dostatek kvetoucích rostlin, stromů a keřů. Na zimu jej neuklízejte do interiéru. V okolí hmyzího domku nepoužívejte žádné insekticidy!

Údržba je velice jednoduchá, nemusí se čistit. Dřevo nenatírejte ani nelakujte.

Rozměry: 22cm x 22cm

Řada Veselý brouček jsou výrobky věnované biologické ochraně užitečného hmyzu na zahradách.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: