VESELÝ BROUČEK Hmyzí domek - velký

Kód: 10490
729 Kč 602,48 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Hmyzí domek je hnízdiště, úkryt a místo k přezimování pro užitečný hmyz.

Tento hmyzí hotel je kombinovaný z různých oddělení a poskytuje tak úkryt pro různé druhy hmyzu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hmyzí domek - velký (kombinovaný)

Hmyzí domek (hotel) – kombinovaný se skládá z různých oddělení, kde každé má jinou výplň a poskytuje tak příhodné možnosti pro úkryt, rozmnožování a přezimování různých druhů užitečného hmyzu. Dutina s úzkou vstupní štěrbinou je vhodným místem pro úkryt kukel i dospělců motýlů, jako je třeba babočka paví oko, babočka kopřivová, babočka bílé C, nebo žluťásek řešetlákový. Stébla slámy či rákosu, nebo vyvrtané dírky do tvrdšího dřeva pak představují ideální prostředí pro úkryt vajíček včel samotářek. Některé druhy včel, vos, nebo třeba čmeláci nevytvářejí kolonie. Nežijí v úlech, ale samostatně, a proto potřebují hnízdní chodbičky pro úspěšné nakladení a vylíhnutí vajíček. Hmyzí domek je proto ideální prostředí. Dalšími obyvateli hmyzího domku mohou být lovci škůdců (hlavně mšic). Mezi tyto bez pochyby patří slunéčka sedmitečná, zlatoočka nebo škvoři. Hledají si úkryt například v rozevřených borových šiškách, mezi kousky dřívek či kůry, nebo v dřevité vlně.

Proč pořizovat hmyzí hotel?

Na zahradách žije velké množství hmyzu. Řada z nich nám poskytuje neocenitelné služby. Především se jedná o opylování květů, bez kterého by stromy a rostliny neplodily žádné ovoce. O to se starají včely samotářky, které snášejí i chladnější počasí a jsou častými obyvateli hmyzích domků. Další druhy užitečného hmyzu, jako jsou například slunéčka sedmitečná, zlatoočka nebo škvoři pomáhají přírodní cestou k regulaci škůdců na zahradě. Zejména jim chutnají mšice, svilušky, třásněnky, vlnatky a jim podobné potvůrky, ze kterých má ne jeden zahradník či sadař těžkou hlavu.

Hmyzí domky se staly v poslední době módní záležitostí. Oproti jiným módním výstřelkům má jejich umisťování na zahradách své racionální opodstatnění i v dlouhodobějším horizontu. Představují nejen okrasný prvek, ale jsou navíc praktické. Pomáhají do zahrady přilákat užitečný hmyz, který ekologickou a naprosto šetrnou cestou může pomoci zvyšovat úrodnost pěstovaných plodin.

Umístění:

Hmyzí domek je vhodné umístit někam do odlehlého, klidnějšího koutu zahrady, na suché, slunné nebo polo stinné místo. Pokud možno nasměrujeme vchod na jižní stranu. Domek by měl být chráněn před deštěm, prudkým větrem a predátory. Aby se do hmyzího domku nastěhovaly užitečné druhy hmyzu, je dobré, když v jeho okolí budou mít dostatek kvetoucích rostlin, stromů a keřů. Na zimu jej neuklízejte do interiéru. V okolí hmyzího domku nepoužívejte žádné insekticidy!

Údržba je velice jednoduchá, nemusí se čistit. Dřevo nenatírejte ani nelakujte.

Rozměry: výška od špičky střechy 35cm, šířka 27cm a hloubka 7cm

Řada Veselý brouček jsou výrobky věnované biologické ochraně užitečného hmyzu na zahradách.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: