Svazenka vratičolistá 25kg

Kód: 11324
3 490 Kč 3 116,07 Kč bez DPH 139,60 Kč / 1 kg
Skladem u dodavatele

Svazenka je vhodná jako meziplodina na píci, zelené hnojení a pro technické využití. Je vhodná pro včelí pastvu a jako komponent do různých směsek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Svazenka vratičolistá 25kg

Svazenka je rostlina jednoletá, středně vysoká (70 až 80 cm) a medonosná. Má dlouhou periodu květu a meduje i při nízkých teplotách. Má rychlý růst i vývoj a kvete v květnu až červnu. 

Svazenka je vhodná jako meziplodina na píci, zelené hnojení a pro technické využití (protierozní působení, přes zimu se ponechá na poli a na jaře se do ní vysejí zrniny nebo kukuřice na siláž). Je vhodná pro včelí pastvu a jako komponent do různých směsek.  Píce svazenky je méně kvalitní, protože je silně obrvená a při zavadnutí hořkne.

Dobře potlačuje plevele a netrpí chorobami ani škůdci. Je nenáročná a nemá vysoké náklady na pěstování.

Květy produkují velké množství nektaru, který obsahuje až 40 % cukrů a proto bývají rostliny někdy vysévány na pole nedaleko úlů a po odkvětu se zaorají.

Pěstování na semeno není náročné a výhodou je krátká vegetační doba (cca 120 dnů). Při pěstování na semeno se vysévá jako hlavní plodina. Vysévá se na jaře, nejpozději začátkem května, bez krycí plodiny do hloubky 1,5 až 2 cm. Výsevek je 12 až 18 kg/ha, při šířce řádků 25 cm, nebo 6 až 10 kg/ha, při šířce řádků 40 až 45 cm.

Na zelenou hmotu se pěstuje většinou jako meziplodina, případně jako strnisková plodina po sklizni raných zrnin nebo ozimé řepky s výsevem nejpozději do 15. srpna. Výsevek je 17 - 23 kg/ha. Hloubka setí 1 až 2 cm. Po zasetí se pozemek uválí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: