Paprika zeleninová MEIKA - semena

Kód: 4021_1
49 Kč 43,75 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Gigantický plod papriky Majka dosahuje ve své zralosti úctyhodné váhy 40 dkg. Na mohutném stonku roste dočervena zrající plod s hladkou a masivní stěnou. Od stopky je kónická, zakončena do špičky

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis rostliny: Až 100 cm vysoká rostlina se silným kmenem a velkými vejčitými listy, zakončenými do špičky. Rostlina si udržuje pravidelný spon větví a dobře se zastřihává.

Nároky na pěstování: Rostlina přizpůsobená k pěstění ve skleníku, fóliovníku a  v nižších polohách i venku. Majka vyžaduje dostatek živin i vláhy. Je doporučováno při zalévání zajistit vodu do hloubky 40ti cm. Pěstujete-li rostlinu samostatně, zajistěte rostlině oporu obzvláště venku. Důležitá je taktéž ochrana. Častou kontrolou snížíte potřebu a četnost preventivních postřiků a dostatkem potřebných živin zajistíte rostlině vitální život s malou náchylností na škůdce. Např. dostatkem vápníku snižujete náchylnost na tzv. suchou plíseň, které se jinak musíte bránit pomocí přípravků Kalkosol 25 nebo Wuxall Calcium.

Pan Mgr. Jan Meisl také dává užitečné rady:

  • Vždy je nutno utrhnout první květ nebo papričku, která má totiž tendenci vyrůst hodně velká a bere si pro sebe moc živin na úkor ostatních.
  • Dále doporučuje očistit spodní polovinu kmene a přisypat asi 8 cm zeminy. Paprice zesílí kmen a zhoustnou jí kořeny.
  • Chutné papriky se neobejdou bez živin navíc. Sama si řekne, kolik hnojiva potřebuje. Jednoduchá metoda, jak to zjistit. ""Paprika, které nic nechybí, má rovné, sytě zelené listy. Když je ale její list malý a žlutavý, přidáme paprice hnojivo. Naopak zkrabatělý až kudrnatý list značí, že už je hnojiva příliš.""
  • I u pěstování paprik platí, že prevencí předejdete rozmnožení různých škůdců. Pokud je objevíte jen na pár rostlinách,   zastavíte je včas. Listy obracím  jednou za dva dny, abych zjistil, zda nejsou napadeny. Díky pravidelné kontrole aplikuji postřik třeba jen dvakrát do roka.

Jiné zajímavosti: Tohoto fenomenálního šlechtitelského úspěchu se panu Mgr. Janu Meislovi povedlo po 25 letech usilovné práce. Upozorňuje, že velikost těchto paprik je skutečně na hranici možností, protože ještě vetší plody výrazně ztrácí kvalitu i kvantitu. Děkujeme.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: