Substrát pro jehličnany a jiné okrasné rostliny HOŠTICKÝ 40l

Kód: 8436
Sleva
Značka: Forestina
129 Kč –7 %
Substrát pro jehličnany a jiné okrasné rostliny HOŠTICKÝ 40l
129 Kč –7 % 119 Kč 98,35 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Substrát pro jehličnany a jiné okrasné keře je připraven ze směsi vytříděné světlé a tmavé rašeliny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Substrát pro jehličnany a jiné okrasné rostliny 40l

Substrát pro konifery a jiné okrasné keře 40l je připraven ze směsi vytříděné světlé a tmavé rašeliny a je obohacen hnojivem se základními živinami a stopovými prvky. Díky jedinečné struktuře je zajištěn dostatečný přístup vzduchu ke kořenům rostlin a výborná jímavost zásobní vody. Podporuje příznivý rozvoj kořenového systému a tak umožňuje odpovídající příjem živin z půdního prostředí.

Použití:

Substrát je určen k vysazování jehličnatých dřevin a okrasných keřů. Po výběru stanoviště postupujeme vyhloubením dostatečně veliké jámy tak, aby její obvod po stranách byl větší asi o 10 cm než bal s rostlinou a ve dně větší o 15 až 20 cm. Do jámy nasypeme část substrátu a vsadíme, mírným odrolením zmenšený bal nebo sazenici. Volný prostor vyplníme substrátem, dostatečně upěchujeme a zalijeme. Rostliny necháme dobře zakořenit a po 8 týdnech (po vyčerpání zásoby hnojiva v substrátu) začneme s pravidelným přihnojováním např. Hoštickým hnojivem na jehličnany s guánem, popřípadě jeho kapalnou formou, nebo organicko minerálním hnojivem Orgamin na konifery. Přihnojení opakujeme během vegetačního období 2 až 3 krát. Dodržujeme doporučený zálivkový režim.

Složení: světlá a tmavá rašelina, kůrový kompost, jílovou složku, hnojivo NPK s mikroprvky, hnojivo síran hořečnatý (hořkou sůl)

Balení: 40l

ILUSTRATIVNÍ FOTO

Doplňkové parametry

Kategorie: Substráty
Objem balení: 40l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: